Prelekcja Krzysztofa Azarewicza o „Księdze Thota” w Warszawie

wpis w: Uncategorized | 0

W imieniu Klubu Gnosis zapraszamy 21 października na prelekcję Krzysztofa Azarewicza „Księga Thota – historia niezwykłej talii tarota

 

Warszawa 21_10_2016

 

Aleister Crowley nie wykorzystywał tarota do wróżenia, lecz uważał, że jest on symbolicznym obrazem Wszechświata i matrycą zachodniej tradycji misteryjnej.

W napisanym przez Crowleya podręczniku do tarota, Księdze Thota, uwidacznia się nie tylko doskonała znajomość psychologii, kabały, astrologii i innych duchowych tradycji, ale także głębia przemyśleń i niezwykła erudycja autora. Powołuje się on na dzieła matematyków, odwołuje do procesów chemicznych, cytuje ustępy z Biblii, utworów Horacego, Wergiliusza, Katullusa, Szekspira i wielu innych. Tym sposobem Księga Thota wychodzi poza ramy zwykłej książki o tarocie i staje się refleksją na temat relacji pomiędzy człowiekiem, historią dziejów i kosmosem.

W tej prelekcji Krzysztof Azarewicz przybliży historię powstania Księgi Thota, a także opowie o kulisach współpracy pomiędzy Crowleyem i Friedą Harris, która namalowała Tarota Thota.

Krzysztof Azarewicz jest redaktorem naczelnym wydawnictwa Lashtal Press, a także redaktorem pisma „Tarocista”, współautorem „Spowiedzi heretyka”, wywiadu-rzeki z Adamem Nergalem Darskim. Przełożył kilkadziesiąt książek i napisał tyleż samo artykułów na temat filozofii Aleistera Crowleya i zachodniej tradycji misteryjnej, które opublikowano nie tylko w Polsce, ale także w językach angielskim, francuskim i hiszpańskim. Zaangażowany jest w działalność Ordo Templi Orientis. Podróżuje wraz ze swą żoną Anią i bada magiczne wymiary egzystencji od Wyżyny Tybetańskiej począwszy, przez piramidy i pustynie Północnej Afryki, aż do okultystycznych scen Berlina, Londynu i Nowego Jorku.

Piątek 21 października 2016, godz. 18:30
Tarabuk w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa
Warszawa, ul. Marszałkowska 7

Wstęp wolny – ZAPRASZAMY!